У Центрі громадського здоров’я назвали ймовірну причину виникнення нового штаму коронавірусу

Новий варіант коронавірусу, можливо, виник через тривалу інфекцію в одного із пацієнтів. 

Про це повідомив Центр громадського здоров’я.

У відомстві зазначили, що одним із можливих пояснень виникнення нового варіанта SARS-CoV-2 є тривала інфекція в одного пацієнта з імуносупресією. Така тривала інфекція може призвести до накопичення мутацій із підвищеною швидкістю.

Іншим можливим поясненням можуть бути процеси адаптації вірусу, що відбуваються в різних сприйнятливих видів тварин, а потім передаються людям від тварин-господарів. Є дані про схожість шипового протеїну зі штамом вірусу, виявленим у норок із Данії.

У ЦГЗ наголосили, що оскільки віруси постійно зазнають мутацій, поява нового варіанта коронавірусу очікувана і не є приводом для занепокоєння. 

“Попередні результати моделювання, повідомлені Великою Британією 19 грудня, дають підстави припустити, що новий варіант SARS-CoV-2 здатний швидше передаватися між людьми, аніж інші варіанти коронавірусу, із прогнозованим прискоренням передавання до 70%. Будь-яка підвищена передаваність може збільшити ймовірність розповсюдження, особливо в періоди, коли люди часто перебувають у великих компаніях, збираються сім’ями для святкувань, подорожують тощо”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, на сьогодні немає ознак підвищеної тяжкості інфекції (або смертності), що пов’язані з цим варіантом SARS-CoV-2. Утім, варто зауважити, що більшість випадків інфікування новим варіантом SARS-CoV-2 реєстрували у людей до 60 років, у яких рідше розвиваються важкі симптоми.

Як НАШ повідомляв раніше, новий вид коронавірусу, виявлений раніше в Великобританії, виявлено також в Нідерландах, ПАР, Данії та Австралії.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *