Новий штам коронавірусу має 22 мутації, – вчені

Новий штам коронавірусу, який швидко поширився в частинах південної Англії, має 22 мутації.

Про це повідомила учена-вірусолог, завідувачка кафедрою інфекційних хвороб і кафедрою вірусології грипу в Імперському коледжі Лондона Венді Барклай, передає ВВС.

“Ми зазвичай бачимо, як віруси відрізняються один від одного на одну-дві зміни, але загалом цей вірус нараховує 22… Це є свого роду трохи тривожним дзвінком… але біологічно можливо, що вірус міг змінити поведінку через ці мутації”, – зауважила Барклай.

За її словами, наразі важливо зрозуміти, чи ефективні вакцини, що існують, проти нього.

Зазначається, що вірус, який вперше був виявлений у китайському Ухані – вже не той, який можна знайти в більшості куточків світу. Зокрема мутація D614G з’явилася в Європі в лютому і стала глобально домінуючою формою вірусу. Інший вид, під назвою A222V, поширився Європою з тими, хто відпочивав цього літа в Іспанії.

Вперше новий “британський” штам був виявлений у вересні. На сьогодні вважають, що цей штам або виник у пацієнта у Великій Британії, або був завезений з іншої країни, де за мутаціями коронавірусу особливо не стежать.

В опублікованій первісній розшифровці аналізу нового штаму йдеться про потенційно важливі зміни 17 характеристик. Зміни стосуються шипоподібного білка – свого роду “ключа”, яким вірус відкриває “дверцята” в клітини.

Як НАШ повідомляв раніше, новий вид коронавірусу, виявлений раніше в Великобританії, виявлено також в Нідерландах, ПАР, Данії та Австралії. 

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *