З протестами та соціальною кризою: як Європа відмовляється від видобутку вугілля

НАШа редакція зібрала матеріал про те, як країни Європи відмовлялися від використання вугілля.

З середини минулого століття у Європі почали відмовлятися від використання вугілля. У Німеччині з 60-х років, у Великобританії – з 70-х. Причина економічна – утримувати шахти не вигідно. Згодом використання горючого каменю дало декілька негативних наслідків. 76% викидів в атмосферу в ЄС як раз результат спалювання вугілля. Існує і соціальний фактор – небезпека праці: виробничий травматизм, психологічний вплив такої роботи на людину, тощо.

Німеччина у 2019 році закрила останню шахту кам’яного вугілля та встановила остаточну дату відмову від бурого – не пізніше 2038 року.

Однак, у Великобританії закриття шахт народ прийняв доволі болюче. Британська влада не розробила програми соціальної підтримки населення міст, у яких проходив видобуток палива. Таке різке політичне рішення супроводжувалося протестами та соціальною кризою.

Остаточно можна зробити висновок – коли йдеться про закриття шахт, то тільки за умови комплексної, всеосяжної трансформації, яка на противагу запропонує альтернативу як місту і регіону, так і його жителям.

Як повідомляв НАШ раніше, у Харкові на честь Кернеса хочуть назвати проспект, станцію метро та поставити пам’ятник.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *