Мутований коронавірус: в Україні планують змінити ПЛР-тести

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в країні можуть змінити ПЛР-системи через мутований вірус, який виявили Великобританії.

Про це він повідомив під час брифінгу 22 грудня.

За його словами, зміни в процес тестування будуть внесені до кінця грудня.

“В кінці грудня Центр громадського здоров’я збере всіх виробників тест-систем ПЛР, а також постачальників і промовить про зміну праймерів для того, щоб змінити наші ПЛР-системи і щоб додати мішень, яка буде виловлювати білок нового вірусу”, – розповів Ляшко.

Також він додав, що теперішні тест-системи здатні виявляти нові штами ковіду, тому в Україні будуть посилювати тестування. Це робиться для того, щоб встановити, чи циркулює новий “британський” коронавірус.

“Особлива увага буде звертатися на людей, у яких є симптоми коронавірусної хвороби, які впродовж інкубаційного періоду були у Великій Британії або контактували з людьми, які були у Великій Британії. І від них, у разі встановлення позитивного діагнозу, буде забиратися ізолят вірусу, і в подальшому передаватися на секвенування для того, щоб ми дослідили геном, і сказали, чи циркулює в Україні вірус, чи не циркулює”, – підкреслив Ляшко.

Як повідомляв НАШ раніше, киянам пригрозили закриттям усіх новорічних ярмарків в разі недотримання карантину.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *