Бюджет 2021: на підтримку АПК передбачено 4,5 млрд грн

Вперше у державному кошторисі України закладені видатки на допомогу сільгоспвиробникам, які втратили свій урожай внаслідок поганих погодних умов

У вівторок 15 грудня Верховна Рада затвердила Державний бюджет України на 2021 рік. У державному кошторисі передбачені видатки на підтримку АПК у розмірі 4,5 млрд грн (у 2020 році фінансування програм державної підтримки агросектору ставили 4 млрд грн). Про це повідомили у ГС «Всеукраїнська аграрна рада».

Як особливо підкреслюють у громадській спілці, вперше у державному бюджеті були передбачені видатки за напрямами:

  • допомога сільгоспвиробникам та сільськогосподарським кооперативам, які втратили свій урожай в результаті надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • сільськогосподарські кооперативи будуть включатись як реципієнти до всіх програм державної підтримки АПК.

Ці норми були прописані у окремому законі України «Про внесення змін до Закону України № 985-IX «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції». Вказаний закон вже було підписано президентом і він набув чинності.

Окрім того, передбачаються кошти на розвиток агрострахування – відповідно до закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Разом з тим, продовжуватимуть діяти обмеження щодо суми виділених коштів на на програми підтримки тваринництва – не більше 50 млн грн одному суб’єкту з урахуванням пов’язаних осіб. Уряд встановив відповідні обмеження ще на початку 2020 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв головні поради щодо оптимальних агрономічних практик за посушливих умов вегетації від німецьких вчених.

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *