У більшості перехворілих на COVID-19 антитіла зберігаються понад дев’ять місяців

У більшості людей, які перехворіли на COVID-19,  антитіла зберігаються понад дев’ять місяців.  

Про це свідчать результати дослідження Дунайського приватного університету в Кремс-на-дер-Донау. 

Зазначається, що в жовтні навчальний заклад презентував результати, згідно з якими антитіла залишаються у крові довше, ніж вважалося раніше. З метою підтвердження цього факту 10 та 11 грудня було протестовано 152 жителі Нижньої Австрії, які раніше перехворіли на COVID-19. Як виявилося – у понад 83% інфікованих у крові досі залишалися антитіла.

“Більшість учасників були інфіковані у березні та квітні. У майже 84% тих, хто захворів у березні, антитіла (IgG) все ще можна було виявити. Загалом, якщо враховувати усі періоди зараження, рівень тих, у кого антитіла все ще могли бути виявлені, становив понад 83%”, – зазначив науковий директор університету Роберт Вагнер.

За його словами, грудневі результати збігаються з тими, які були у жовтні, коли у близько 84% протестованих було виявлено антитіла.

“Ми не хочемо робити поспішних висновків, але, беручи до уваги наші результати, ми бачимо, що більшість піддослідних все ще мають антитіла і через дев’ять місяців і що частка тих, у кого вже немає антитіл, істотно не змінюється у порівнянні з результатами наших попередніх досліджень”, – заявив Вагнер.  

Як НАШ повідомляв раніше, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна посідає 30 місці в Європі за рівнем смертності від коронавірусу. 

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *