Тіньові посіви зернових в Україні становлять майже 6 млн га

Тіньові посіви зерна не відображаються в офіційній статистиці. Найбільша площа таких зернових у Одеській, Донецькій, Херсонській та Миколаївській областях

Тіньові посіви зернових в Україні, які не відображаються у офіційній звітності  становлять майже 6 млн га. Про це повідомили у компанії EOS Data Analytics, яка спеціалізується на розробках супутникового моніторингу та аналізу даних з орбіти.

За даними аналізу супутникового спостереження було виявлено загальну різницю між офіційними даними про площі зернових і фактичними посівами приблизно у 5975,9 тис га. За інформацією держстата у 2020 році в Україні під ці культури було відведено біля 15,36 млн га, в той час, як спостереження показало площу більше 21 млн га.

Найбільші розходження були зафіксовані у наступних областях:

  • Одеська область – 1,05 млн га;
  • Донецька область – 732,1 тис га;
  • Херсонська область – 615,4 тис га;
  • Миколаївська область – 595,6 тис га.

Причиною розходження статистичних та супутникових даних у компанії називають тіньовий ринок землі, дані про який ніде не фіксують. Слід зазначити, що частково до нього відносяться й площі особистих селянських господарств. Також потрібно брати до уваги різницю обліку сільськогосподарських угідь на тимчасово окупованих територіях.

Читайте: Запаси зернових в Україні знизилися на чверть – держстат

«Супутникові технології не лише забезпечують прозорість обліку сільськогосподарських угідь, але й дають змогу визначати показники врожайності та прогнозувати їх. З огляду на економічні та кліматичні виклики, які все частіше постають перед агрокомплексом України, прогнозувати продуктивність агровиробництва традиційними методами стає все важче», – зазначив Макс Поляков, засновник компанії EOS Data Analytics.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, чому держгеокадастр не завершує інвентаризацію сільськогосподарських земель.

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *