Фермери Молдови вимагають відставки уряду і перевибори парламенту

Молдовські фермери поновили акції протести через незгоду із бюджетно-податковою політикою влади і недостатню державну підтримку агросектору країни в умовах карантинних обмежень

Молдовські фермери поновили акції протесту під будівлею парламенту країни. Вони вимагають відставки уряду та дострокових парламентських виборів. Разом із ними на головну площу Кишинева вийшли працівники готельно-ресторанного бізнесу та транспортної галузі. Про це повідомляє ресурс Noi.md.

Першочерговою причиною протестів було обурення з приводу поспішного прийняття парламентом проєкту бюджетно-податкової політики без врахування зауважень аграріїв. Зокрема, їх не влаштовує підняття ставки ПДВ із 8 до 12 %. Нині, як бачимо, додалися значно категоричніші вимоги.

За прикладом колег із інших європейських країн, молдовські фермери активно використовують трактори. Їх виганяють на головну площу Кишинева, за їх допомоги намагалися штурмувати будівлю парламенту, а нині декілька десятків тракторів рушили блокувати пункти пропуску на кордоні, аби не допустити завезення імпортних продуктів.

Читайте: Чи готовий український агросектор до вимог European Green Deal

Ситуація серйозна, при цьому до непопулярних урядових рішень щодо бюджетно-податкової політики додалися інші чинники. Так, значна частина молдавських фермерів постраждала від тієї ж посухи, яка спіткала їхніх сусідів у Одеської області, однак компенсацій вони так і не отримали. Сюди ж наклалася криза, пов’язана з коронавірусом, разом із відповідними карантинними обмеженнями. Зазначимо, що у Молдові не так багато заможних господарств, які можуть пережити ці всі негаразди без допомоги держави.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Національний банк України прогнозує зростання ВВП у 2021 році на 4,2%.

Фото: Noi.md

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *