Степанов пояснив, чому в Україні стали менше робити ПЛР-тести

В Україні зменшилась кількості тестувань методом ПЛР через те, що зараз почали застосуватися експрес-тести на визначення антигену до COVID-19, які у тому числі роблять лікарі первинної ланки.  

Про це повідомив голова МОЗ Максим Степанов під час брифінгу 28 грудня. 

“Ми почали застосовувати екпрес-тести на антиген, це тести, які робляться за 15 хвилин. Ми цю статистику даємо щотижнево, тому що кількість медичних працівників, які роблять ці тести, достатньо велика. Наприклад, ці тести роблять сімейні лікарі, їх понад 23 тисячі в нашій країні. Щодня давати таку статистику – великий ризик спотвореності такої статистики, тому ми робити це будемо щотижня, тому що додається велика кількість медичних працівників, пунктів тестування – лабораторії, лікарні, безпосередньо сімейні лікарі”, – сказав Степанов. 

Він зазначив, що за минулий тиждень було проведено 58 тис. 063 експрес-тести на виявлення антигену до COVID-19, позаминулого тижня – 34 тис. 058. Кількість хворих на COVID-19, які були виявлені за допомогою такого тестування, – більш як 14 тис. осіб. За словами Степанова, ці дані включені в загальну статистику. 

Як НАШ повідомляв раніше, в Міністерстві охорони здоров’я не розглядають скасовування локдауну в січні попри зниження захворюваності на COVID-19.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *