Голові КСУ Тупицькому повідомили про підозру, – Офіс Генпрокурора

Голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому було повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка. 

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора. 

“В.о. Генерального прокурора повідомлено про підозру Голові Конституційного Суду України у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч.2 ст. 384 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у 2018 році, обіймаючи посаду заступника голови КСУ, діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах та інтересах ексголови Вищого госпсуду, нинішній голова КС вчинив вплив на свідка у кримінальному провадженні шляхом підкупу, щоб той відмовився від давання показань або дав завідомо неправдиві показання.

Зокрема, Тупицький тричі упродовж 2018-2019 років надав слідчому Управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, щодо особливо тяжкого злочину, пов’язаного із протиправним заволодінням майновими активами ВАТ “Зуївський енергомеханічний завод”, розташованого на Донеччині.

“У зв’язку з тим, що Голова Конституційного Суду не з’явився на виклик до Офісу Генерального прокурора та не надав документів про поважність причин неявки, повідомлення про підозру, як таке, що складене керівництвом Офісу Генерального прокурора сьогодні, відправлене йому поштовим зв’язком”, – поінформували у відомстві.  

Як НАШ повідомляв раніше, Президент Володимир Зеленський сказав в одному з інтерв’ю, що перезапуск Конституційного суду України має розпочатися з його керівника – Олександра Тупицького, який повинен сам піти з посади.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *