У віці 98 років помер французький модельєр П’єр Карден

У Парижі у віці 98 років помер легендарний французький модельєр П’єр Карден.

Про це повідомило французьке агентство AFP.

Повідомляється, що у вівторок, 29 грудня, в госпіталі в Нейї в Парижі помер легендарний французький модельєр П’єр Карден. Він був сином італійських емігрантів, який заснував у Франції бізнес зі світовим ім’ям.

Модельєром було запатентовано понад 500 винаходів, таких як кольорові панчохи і високі чоботи, міні-сарафани, краватки “в квіточку”, довгі піджаки без коміра, вузькі брюки на ґудзиках, спочатку створені для групи Beatles.

У 1953 році П’єр Карден розробив першу колекцію “от кутюр”. У 1954 році широку популярність йому принесли “сукні-бульбашки”, в яких спідниці надається куляста форма за допомогою драпірування або защипов. Пізніше відкрив фірмові бутіки жіночого і чоловічого одягу – “Єва” (1954) і “Адам” (1957).

Однією з “муз” модельєра була балерина Майя Плісецька. Спеціально для неї Карден створив костюми Анни (“Анна Кареніна”, 1972), Марії Миколаївни Полозова (“Фантазія”, телефільм за мотивами “Весняних вод” Тургенєва), Ніни Зарічній (“Чайка”, 1980), Анни Сергіївни (“Дама з собачкою “, 1985), а також різні вечірні сукні та повсякденні ансамблі, які він завжди підносив артистці в подарунок. Після того, як Плісецька почала працювати в Німеччині та стала добре заробляти, вона за власним бажанням оплатила модельєра все його підношення.

Варто відзначити, що у 2009 році Кардена було оголошено послом доброї волі Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН.

Як НАШ повідомляв раніше, видатний український спортсмен, чемпіон Олімпійських ігор Іван Богдан помер на 93 році життя.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *