В ОП назвали “юридично нікчемною” заяву Конституційного суду щодо Тупицького

Заява Конституційного суду щодо відсторонення голови Суду Олександра Тупицького є спробою “ввести в оману суспільство”.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

У коментарі зазначено, що така заява КСУ є “юридично нікчемною”.

“Жодним нормативно-правовим актом України не передбачено можливості розміщення на офіційному сайті Конституційного Суду повідомлення правового департаменту Секретаріату КСУ, невідомо ким підготовленого та такого, що за своїм змістом є присвоєнням повноважень Конституційного Суду правовим департаментом”, – йдеться в повідомленні.

На думку представників в ОП, розміщення висновків та роз’яснень на сайті суду має на меті свідоме введення в оману суспільства та ЗМІ щодо правової позиції КСУ.

“Відповідно, будь-які “заяви”, “роз’яснення” та “висновки”, розміщені на сайті Суду, щодо яких КСУ не ухвалював рішень, є юридично нікчемними, а посадові особи, які дали розпорядження на їхнє розміщення, мають бути притягнуті до юридичної, серед іншого – кримінальної відповідальності за привласнення повноважень Конституційного Суду”, – додали в Офісі президента.

Нагадаємо,  29 грудня Зеленський підписав указ про відсторонення Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

У середу, 30 грудня, у Конституційному суді України закликали Володимира Зеленського негайно скасувати “злочинний” указ про відсторонення голови Суду Олександра Тупицького.

“Кримінальний кодекс України передбачає кримінальну відповідальність за втручання у діяльність державного діяча (стаття 344) та втручання в діяльність судових органів (стаття 376).  Статтею 60 Конституції України встановлено, що ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність”, – написали на сайті КСУ.

Як повідомляв НАШ раніше, Комісаренко розповів, коли в Україні варто очікувати другої хвилі COVID-19.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *