Шмигаль назвав варіанти, як можна знизити тарифи на газ для населення

У Кабінеті міністрів за дорученням президента розробили шляхи вирішення питання зростання тарифів на газ для населення. В уряді є два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи.

Про це написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці в Facebook.

Перший розроблений урядом підхід, за словами прем’єра, полягає в тому, що формування тарифів на газ буде відбуватися за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу в Україну”. Також пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників.

“Очікуваний результат: істотне зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил”, – пояснив він.

Другий підхід пропонує державна компанія “Нафтогаз”. Він полягає в посиленні конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації усіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ.

“Пропонується, щоб газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів в рамках відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції і, як наслідок, істотне зменшення платіжок для українців”, – додав прем’єр.

Також в Кабміні сформували механізм для зменшення ціни на транспортування газу. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, терміново проведе ретельну перевірку газопостачальників з найвищими тарифами на транспортування газу.

Як раніше повідомляв НАШ, Володимир Зеленський доручив Кабміну терміново вирішити питання про підвищення тарифів на газ.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *