Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ: як його підписували та розривали

НАШа редакція зібрала матеріал присвячений річниці підписання Великого договору про дружбу і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

31 травня 1997 року – перший президент Росії Борис Єльцин приїжджає до Києва, аби підписати договір про дружбу співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. На тлі розподілу армії і майна, яке дісталося у спадок від СРСР країни відчули необхідність у повноцінному міждержавному документі.

Найгостріше постало питання постачання російського газу, статусу Криму та Севастополю та Чорноморського флоту. Кучма запевняв, проблем з реалізацією угод не буде. Єльцин закликав держоргани Росії зробити відносини з Україною пріоритетними.

“Договір і гарантія того, що росіяни і українці і далі будуть жити як рідні браття”, – сказав Єльцин.

Згідно з Великим договором країни офіційно визнали кордони одна одної, зафіксували рівноправні відносини та пообіцяли не втручатися у внутрішні справи.

Розмову про припинення дружби почалися у 2014 році після анексії Криму та початку конфлікту на Донбасі.

Україна припинила напряму купляти російський газ, а згодом дозволила в’їзд росіянам тільки за закордонним паспортом.

Офіційно Київ констатував розрив дружніх відносин через чотири роки.

“Договори з Російською Федерацією не варті паперу, на якому вони написані.. Це тверда і принципова позиція моя, українського уряду, українського парламенту”, – сказав тодішній президент України Петро Порошенко.

Влада сподівалася, що такий крок дозволить ефективніше притягати до відповідальності Росію через міжнародні організації. Натомість у Росії заявили, що відносини важко чимось зіпсувати.

“Документ – в інтересах наших двох країн. Злам цього документу – очевидно не в інтересах народів наших країн. Це все одно що стріляти собі в ногу”, – заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Як повідомляв НАШ раніше, Степанов розповів, які карантинні обмеження будуть діяти після 24 січня.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *