Мін’юст планує побудувати “модельні в’язниці”: чим вони відрізняються від інших

В’язнів в Україні потрібно вчити пристосовуватиcь до нормального життя людини. Саме це буде можливо у нових “модельних в’язницях”, які планують збудувати до 2022 року.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі одного з українських каналів.

“Зараз у в’язниці він (чоловік – ред.) навпаки відвикає від нормального життя, за нього готують їжу, йому подають, його дисциплінують, він сидить або в камері, або на годину виходить на вулицю “потинявшись” двориком – це не адаптація людини до нормального життя, це навпаки його деградація”, – зазначив Малюська.

Також він додав, що в таких в’язницях планують впровадити динамічну охорону.

“Ми будемо впроваджувати систему відеоспостереження, а вишки прибирати та змінити систему охорони периметра. В “модельній в’язниці” ми будемо впроваджувати динамічну охорону – це не тільки стеження за всіма. Динамічна охорона – це коли співробітники в’язниці перебувають практично всередині колективу. Наприклад, в Норвегії нормально, коли охоронці грають в футбол з ув’язненими або десь всередині колективу періодично проходять, дивляться хто і чим займається, чимось допомагають. У них подвійна мета – охороняти та ресоціалізувати. Це повинно бути й у нас. Динамічна охорона – коли співробітник з середини бачить, що відбувається, де небезпека, де ризики. Він не просто стоїть та на камеру дивиться, а знає, що відбувається всередині колективу”, – підсумував міністр.

Як повідомляв НАШ раніше, у Київському СІЗО з’явилися платні камери з поліпшеними умовами.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *