“Слуги народу” пропонують карати за прояви сексизму в суспільстві: штрафи досягатимуть 340 грн

Група народних депутатів від “Слуги народу” запропонувала ввести відповідальність за прояви сексизму в суспільстві. Штрафи можуть досягати 340 гривень. 

НАШа кореспондентка Мар’ям Сатуєва розповіла, що саме хочуть передбачити цим законом та як на це реагують харків’яни. 

Зазначається, що наразі є два законопроєкти. Перший передбачає законодавче визначення поняття “сексизм” та внесення змін до низки законів України, що заборонятимуть прояви цього явища. У другому йдеться про запровадження покарання за сексизм, прирівнюючи його до дрібного хуліганства. 

Згідно з документом, під сексизмом варто розуміти будь-які жести, візуальні прояви, сказані або написані слова, практику або поведінку, в основі яких лежить ідея про те, що одна людина або група людей гірші через свою стать. 

У пояснювальній записці наголошується, що цей проєкт встановлений на спрямування адміністративної відповідальності, термінів накладання адміністративних стягнень, а також надання повноваження правоохоронним органам, зокрема Нацполіції, проводити та здійснювати затримання особи, яка скоїла таке правопорушення. 

Жителі Харкова поділилися своїми думками щодо ініціативи нардепів ввести покарання за сексизм: 

“Ідея з одного боку хороша, тому що ми все ж таки повинні бути рівними”, – сказала місцеві жителька. 

“Суспільство потрібно виховувати в правильному напрямку, а зараз воно дуже невиховане”, – сказав чоловік. 

“У нас такого поняття як “сексизм” в принципі немає. Якщо хтось кого ображає, то це просто чиясь невихованість, не більше того”, – зазначив житель Харкова. 

Варто зазначити, що цей законопроєкт поширюватиметься як на приватну сферу, так і на публічну. Діятиме і в інтернеті, і в побуті. Штрафи кривдникам за прояви сексизму – від 170 грн до 340 грн. 

Як НАШ повідомляв раніше, народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко звинуватила прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля в сексизмі. 

 

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *