Від розвалу СРСР до “Мінську”: як змінилися відносини України і РФ

Редакція телеканалу НАШ зібрала матеріал про те, як змінилися відносини України і Росії за час незалежності.

8 грудня 1991 року, Біловезька пуща. Леонід Кравчук, Борис Єльцин і Станіслав Шушкевич фактично констатують смерть Радянського Союзу. Натомість підписують угоду про створення співдружності незалежних держав.

“Вони чекали це, чекали, щоб ми знайшли правильну угоду”, – підкреслив тоді Кравчук.

3 вересня 1993 року Київ і Москва уклали Масандрівські угоди. Ними регулюються поділ Чорноморського флоту та утилізація ядерної зброї, що зберігалася на території України. Через рік українська влада погодилася віддати третій за величиною у світі ядерний арсенал. Натомість їй гарантують безпеку. Таким чином з’являється Будапештський меморандум.

“Виходу не було. Я б підписав будапештський меморандум, так само як і Кучма.. Там все правильно написано. Тільки немає головного — як його застосувати”, – прокоментував перший президент України Леонід Кравчук.

31 травня 1997 року у Києві президенти України і Росії підписують так званий Великий договір, де визнали кордони власних держав.

21 квітня 2010 року в Харкові президент Віктор Янукович і Дмитро Медвєдєв продовжили термін перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі — до 2042 року. У відповідь Росія пропонує Україні знижку на газ.

У Верховній Раді харківські угоди ратифікують з бійками та димовими шашками.

“Ми розуміємо, що Чорноморський флот буде один з гарантів безпеки”, – сказав тоді Янукович.

5 вересня 2014 року в Мінську Україна, Росія, ОБСЄ і так звані ЛДНР укладають угоди про Чорноморське перемир’я. Протокол “Мінська-1” закріплює повне припинення вогню, децентралізацію. Амністію та особливий статус Донбасу.

У лютому після переговорів “нормандської четвірки” з’являється його брат — Мінськ-2”.

“Ні я, ні пані канцлер альтернативи Мінську не бачать. Миротворці не є альтернативою Україна буде чітко і неухильно виконувати всі зобов’язання, про які ми домовилися Мінську”, – заявив тоді п’ятий президент Петро Порошенко.

У свою чергу Зеленський, як чинний президент країни, витупив з іншою заявою:

“Треба, щоб “Мінськ” був трішечки гнучкішим. Ви розумієте, що прийшов час”.

Після анексії Криму Росія не розірвала харківську угоди в односторонньому порядку. З початку конфлікту на Донбасі, кінець прийшов дружбі з РФ. Офіційно Київ розірвав контракт у грудні 2018 року. За останні два роки Україна поступово руйнує зв’язки із співдружністю незалежних держав.

Як повідомляв НАШ раніше, екс-нардепа Микитася залишили під арештом.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *