Слід в Україні і зовнішня політика: чого чекати від 46 президента США Байдена

НАШа редакція зібрала інформацію про 46 Президента США Джозефа Байдена. 

Джо Байден у політиці з 1972 року. Більшість з них у якості сенатора із штату Делавер. Він тричі балотувався у президенти США. Вперше — у 1988 році. До Білого дому потрапив лише у 2009 році як 47-ий віце-президент США адміністрації Барака Обами. За пів року на посаді Байден навідався і в Україну. Тоді він з президентом Ющенко обговорили фінансову кризу, газ та НАТО. Ще тоді американець запевняв, що США не визнають того, що Росія має сфери впливу.

“Ми зараз працюємо над перезавантаженням наших відносин з Росією, але хочу запевнити весь український народ — поліпшення не буде відбуватися на рахунок України, скоріше навпаки”, – заявив він у Києві 2009 року.

Черговий візит американського президента в Україну відбувся восени 2014 року, після виборів до українського парламенту. Того дня Білий дім пообіцяв Україні 23 млн доларів на допомогу переселенцям та реформи, правоохоронну, судову та корупційну.

“Фракція Порошенка та Яценюка витрачали енергію у сварці одна з одною, у той час, як вони мали створювати установи та сили безпеки, здатні протистояти Путіну”, – підкреслив політик.

У грудні 2015 року Байден виступив у Верховній Раді на тлі подій на сході України. Віце-президент США висловив підтримку Україні та закликав Росію дотримуватися домовленостей та міжнародного права.

“Весь світ спостерігає за вами, вони спостерігають, адже сподіваються, що ваш успіх, ваша боротьба з корупцією і агресією Кремля матиме наслідки і для них. Суверенні держави мають право на ухвалення власних рішень. Скажу чітко — США ніколи не визнають анексію Криму”, – сказав він за трибуною Ради.

З Україною пов’язаний другий син Байдена — Хантер. З 2014 по 2019 роки він працював членом ради директорів найбільшої в Україні приватної газодобувної компанії Burisma. Фірму підозрювали в ухиленні сплати податків, розкраданні та відмиванні коштів. З 2015 справою займався генпрокурор Віктор Шокін. Байден старший зізнався, що вимагав від українських карманичів усунути генпрокурора.

“Я отримав обіцянки від Порошенка і Яценюка, що вони вживатимуть кроків щодо генпрокурора, але вони цього не зробили. Я сказав: “Я їду через 6 годин. Якщо вашого Генпрокурора не буде звільнено до того часу, ви не отримаєте грошей і того сучого сина звільнили. На його місце поставили того, кому на той час довіряли”, – повідомив Джозеф Байден під час інтерв’ю у Штатах у 2018 році.

Під час передвиборчої кампанії він пообіцяв зробити Україну пріоритетом зовнішньої політики США, а також висловив бажання посилити роль Штатів у перемовинах щодо Донбасу.

В економічній сфері він запропонував збільшити західні прямі інвестиції і підтримку енергетичної незалежності України. Умова підтримки України — проведення антикорупційних реформ.

Як повідомляв НАШ раніше, міністр Уруський відреагував на “погану поведінку” Немілостівого.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *