Нацрада поширює відверті фейки про телеканал НАШ і тисне на “незручні” для влади ЗМІ

Журналістський колектив телеканалу «НАШ» (ТОВ «НАШ 365») занепокоєний ситуацією щодо численних проявів цензури з боку Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та розповсюдження членами Нацради недостовірної інформації стосовно розгляду судом питання про анулювання ліцензії Товариства. Працівники та ділові партнери телеканалу звертаються до його керівництва з проханням підтвердити чи спростувати вказану інформацію. Тому Товариство офіційно повідомляє, що судового провадження про анулювання ліцензії Товариства з обмеженою відповідальністю «НАШ 365» (телеканал «НАШ») не існує. Дії членів Національної ради, які поширили зазначену недостовірну інформацію є незаконними, аморальними та такими, що завдають шкоди діловій репутації Товариства. Зазначений «фейк» легко перевірити за допомогою сайту Судової влади України (https://court.gov.ua/) та шляхом направлення відповідних запитів до компетентних органів.

Нажаль, за таких умов не уявляється за допустиме говорити про дотримання членами Національної ради закріплених у статті 3 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» принципів законності, незалежності, об’єктивності, прозорості, доступності для громадськості, врахування культурної, ідеологічної та політичної багатоманітності в суспільстві, врахування загальновизнаних міжнародних норм та стандартів у галузі телерадіомовлення.

Зазначені особи в угоду певним політичним силам перетворюють конституційний орган на інструмент політичного тиску та усунення «незручних» та «некарманних» ЗМІ, усунення конкуренції на медіаринку.

Телеканал «НАШ» (ТОВ «НАШ 365») в Україні є одним з незалежних засобів масової інформації, який завжди подає тільки збалансовану інформацію, що, зокрема, включає критику в адресу представників влади.  Через таку принципову позицію канал регулярно піддається тиску з боку владних органів, в тому числі за допомогою проведення позапланових перевірок та застосування регулятором санкцій. Внаслідок цього телеканал змушений відстоювати свої інтереси в судових інстанціях та доводити безпідставність та незаконність висунутих до нього претензій.

Останніми такими випадками стало призначення Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення протягом двох тижнів трьох позапланових перевірок каналу та винесення попередження за результатами перевірки, яка відбулася більше року назад. Телеканал вважає підстави призначення перевірок та винесення попередження надуманими і незаконними, а дії Нацради такими, що мають на меті здійснення тиску на незалежний ЗМІ. Станом на сьогоднішній день усі зазначені дії Національної ради оскаржуються ТОВ «НАШ 365»  у судовому порядку.

Переконані, що за вказаних умов дотримання та захист прав телеканалу можливі лише під пильною увагою суспільства та міжнародної спільноти.

У сучасних демократичних суспільствах засоби масової інформації відіграють важливу соціальну роль, адже вони покликані забезпечувати поінформованість громадян, надаючи різні думки та погляди. Більше того, можна стверджувати, що за відсутності незалежних ЗМІ інші демократичні інститути фактично перестають діяти, адже не можна говорити про повагу до свобод людини та громадянина за відсутності свободи слова.

Стаття 19 Загальної декларації прав людини закріплює, що кожна людина  має  право на свободу переконань і на вільне їх виявлення;  це право включає свободу  безперешкодно  дотримуватися своїх  переконань  та  свободу,  шукати,  одержувати  і  поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно  від  державних кордонів. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод проголошує, що кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів.

Відповідно до частин першої та третьої статті 15 Конституції України цензура заборонена, суспільне життя в Україні ґрунтується на засадах політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності.

У зв’язку з цим звертаємо увагу суспільства, міжнародних інститутів та організацій  на випадки здійснення членами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та самим регулятором тиску на незалежний засіб масової інформації – телеканал «НАШ» (ТОВ «НАШ 365»), та просимо не бути байдужими до таких посягань на свободу слова та права здійснення журналістської діяльності.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *