У МОЗ не виключають введення в Україні міжнародних свідоцтв про Covid-вакцинацію

Україна готова до можливого введення міжнародних свідоцтв про Covid-вакцинацію, якщо це буде потрібно.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час панельної дискусії “Вакцинація. Корупція. COVID-19”.

За його словами, надалі ажіотаж щодо доступу до приватних структур для вакцинації позачергово буде зростати після введення можливого і потенційного міжнародного свідоцтва про вакцинацію, яке дозволить подорожувати.

“Це може бути однією із таких критичних точок. Комітет з надзвичайних ситуацій при ВООЗ засідав у січні, і він звернувся до всіх країн не поспішати з питанням введення міжнародного свідоцтва про вакцинацію, як елементом перетину державних кордонів. Вони зараз розробляють позицію, і ця позиція буде оприлюднена. Україна потенційно розглядає таку можливість, і робить інструмент, у якому ми робимо запис про проведення щеплення, а ми робимо це в електронній системі охорони здоров’я, не генеруємо жодних інших систем. До 10.02 всі медичні інформаційні системи протестують цей модуль, і він буде готовий до використання”, – сказав Ляшко.

Зокрема лікар зазначив, що з електронної системи охорони здоров’я буде можливість згенерувати міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке надалі можна буде використовувати.

Як НАШ повідомляв раніше, Україна не зможе отримати широкий доступ до вакцини від коронавірусу у 2021 році. Це стане можливим лише не раніше 2023 року.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *