Зеленський вніс до Ради законопроєкт, яким передбачається ув’язнення за недостовірне декларування

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким передбачається повернення покарання у вигляді обмеження або ж позбавлення волі за недостовірне декларування та неподання декларації.

Про це йдеться на офіційному порталі Верховної Ради.

Так, з 27 січня 2021 року Радою одержано законопроєкт “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”.

Як зазначив голова Комітету ВР з питань правової політики Андрій Костін, внесення цього законопроєкту про посилення кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях – це те, чого чекає українське суспільство, це збігається з позицією міжнародних партнерів України та рекомендаціями Венеційської комісії.

У повідомленні вказано, “Президент наполягає на тому, щоб за суттєву брехню у деклараціях на понад 2 тис. прожиткових мінімумів передбачити покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 2 років і права обіймати посади до 3 років (для топ-посадовців)”.

Зазначається, що це буде одне з альтернативних покарань нарівні зі штрафами і громадськими роботами.

Як НАШ повідомляв раніше, Президент України Володимир Зеленський задекларував 4 354 832 гривні роялті від ТОВ “Квартал-95”.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *