Лутковська: Штрафами українську мову насадити неможливо

Уряд повинен був прибрати штрафи за мову у сфері послуг. Проте українську мову штрафами насадити неможливо. 

Таку думку в ефірі телеканалу НАШ висловила екс-представник України у ТКГ у Мінську Валерія Лутковська.  

За її словами, іноземний студент в Україні має навчатися англійською мовою,  бо саме тоді країні вдасться підняти рівень української освіти. 

“На сьогодні ми втратили всіх викладачів, які б могли спеціальні дисципліни викладати англійською мовою. Та вони поїхали вже звідси, їх немає давно тут. Ви хочете сказати, що медицину можна вивчити сьогодні англійською мовою? Не можна. Саме тому ви робите один рік підготовчий, щоб іноземний студент вивчив українську. Я погоджуюсь, він приїжджає в Україну, він має вивчити українську мову. Але якщо ви говорите про рівень освіти, про те, що ви хочете, щоб сюди приїжджали іноземні студенти – це має бути іспанська, французька та англійська. Вони мають розуміти перспективу після отримання освіти в Україні”, – наголосила вона. 

Лутковська додала, що сфера послуг в Україні на сьогоднішній день не державна відповідальність, а ринок. 

“Ринок має відповідати тому, що від нього хоче клієнт. Тому що інакше ринок не принесе грошей та не підніме нашу з вами державну економіку. Ринок має починатися з “доброго дня” українською мовою. Але штрафи ви мали прибрати, тому що штрафами мову насадити неможливо. Любов до мови так само”, – підкреслила Лутковська. 

Як НАШ повідомляв раніше, адвокат Ростислав Кравець вважає, що Президент України Володимир Зеленський повинен вступити арбітром, щоб врегулювати закон про українську мову. 

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *