Верховна Рада схвалила запуск Covid-вакцинації в Україні

Верховна Рада схвалила законопроєкт про запуск вакцинації від коронавірусної хвороби Covid-19 в Україні. Йдеться про проєкт №4613.

Таке рішення було прийнято на засіданні ВР. 

За документ проголосували 318 нардепів.

Спікер Ради Дмитро Разумков зазначив, що між першим і другим читанням до закону необхідно внести правки. За його словами, голосування за друге читання проєкту відбудеться вже завтра по процедурі Ad hoc.

На даний момент жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. Щеплення у ЄС, США та інших країнах почалися у режимі екстреного використання.  

Документ надає уряду право реєструвати вакцини для використання при наступних умовах:

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • дозвіл на екстрене застосування надано компетентним органом США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, КНР, Індії або Європейського союзу (принаймні однією з цих країн) відповідно до національного законодавства країни надання дозволу або лікарський засіб, перекваліфікований Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • не існує адекватної, схваленої й доступної альтернативи.

Зазначається, що при наявності цих обставин вакцину можуть зареєструвати для екстреного медичного застосування протягом терміну, поки заявник надасть інформацію і результати завершених клінічних досліджень.

Як НАШ повідомляв раніше, Україна готова до можливого введення міжнародних свідоцтв про Covid-вакцинацію, якщо це буде потрібно.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *