Джерело безперебійного живлення. Захистіть вашу техніку

Перебої в електромережі можуть пошкодити електрообладнання та порушити технологічні процеси. Джерело безперебійного живлення (ДБЖ, або UPS) — це пристрій, що у разі знеструмлення дає змогу продовжити користуватися електроприладами або правильно завершити їхню роботу. У побуті ДБЖ для стаціонарного ПК дозволить коректно вимкнути комп’ютер. В житлових або дачних районах із частими перебоями його використання актуально й для інших пристроїв.

Широкий вибір якісних ДБЖ різного типу можна знайти на сторінці https://220volt.com.ua/istochniki-besperebojnogo-pitaniya інтернет-магазину 220 Volt. Доставка здійснюється до усіх регіонів України, де є поштові служби.

Зміст

  • 1Пристрої безперебійного живлення. Різновиди за принципом роботи
  • 2Робочі характеристики ДБЖ

Пристрої безперебійного живлення. Різновиди за принципом роботи

Розрізняють три основні класи безперебійників. Окрім них зустрічаються моделі гібридного компонування.

  • Резервні (off-line) починають діяти тільки під час відсутності напруги. Відбувається перемикання на акумулятор постійного струму, параметри якого перетворюються у струм змінний. Як правило, мають фільтри, що під час роботи від мережі запобігають мережевим перешкодам. 
  • Інтерактивні (line-interactive) забезпечують стабілізацію напруги за допомогою трансформатора. У разі перевищення встановлених параметрів роботи стабілізатора прилади цього класу від’єднують обладнання від мережі та живлять його від акумулятора.
  • Подвійного перетворення (on-line) постійно підживлюють акумулятор, електричний струм якого трансформується в змінний та подається на обладнання. Найбільш якісна схема, постійно видає струм фіксованої напруги, незмінної частоти, без перешкод.

Робочі характеристики ДБЖ

Не усі безперебійники підходять для кожного електроприладу. Пристрій безперебійного живлення із ступінчастою синусоїдою не годиться для котлів, електродвигунів та іншого чутливого обладнання. 

Окрім чистої або наближеної синусоїди потрібно враховувати такі важливі для ДБЖ характеристики, як:

  • Потужність. Оскільки безперебійник — це автономний прилад, параметрів акумулятора має вистачити для живлення всього наявного навантаження.
  • Час роботи — відрізок, протягом якого можуть працювати прилади без живлення від мережі.
  • Стабілізація (AVR) — наявність стабілізатора актуальна для місць зі стабільно поганими параметрами струму та напругою, що просідає.
  • Час зарядки батареї — за скільки акумулятор буде повністю перезаряджений від мережі. 

Обираючи ДБЖ, пам’ятайте, що це пристрій, від невірного вибору якого можуть не запуститися або вийти з ладу електроприлади. 

Щоб підібрати акумулятор для UPS, достатньо поглянути на рекомендації виробника, зазначені в техпаспорті. Найчастіше він рекомендує використовувати брендові прилади. Але на ринку є низка більш дешевих аналогів. Якщо ви зателефонуєте консультантам магазину 220 Volt, вони допоможуть зорієнтуватися та підібрати те, що оптимально підійде вашому пристрою. 

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *