Від Атланти до ЄС: історія створення геополітичних союзів

НАШа редакція зібрала матеріал про те, як створювалися геополітичні союзи у світі.

Відчуваючи недовіру і ворожість до Німеччини, Росія, Великобританія і Франція вирішили спільно протистояти її зростаючій військовій потужності. В разі перемоги над нею, вони планували прибрати до рук колонії противника. Так у 1904 році було створено Антанту. Протистояння Антанти і Троїстого Союзу призвело до Першої Світової війни.

Договір про утворення СРСР було підписано 29 грудня 1922 року, а вже наступного дня всесоюзний з’їзд рад ухвалив його. Російська, Українська, Білоруська і Закавказька Республіки об’єдналися в Союз, кожна з яких формально вважалася суверенною державою.

11 лютого 1945 року після зустрічі в Ялті, Франклін Рузвельт, Вінстон Черчилль і Йосип Сталін заявили про свою рішучість заснувати загальну міжнародну організацію для підтримки миру та безпеки. 25 квітня 1945 року представники 50 країн зібралися в Сан-Франциско і розробили Статут ООН.

72 роки тому 12 країн Європи і Північної Америки створили Північноатлантичний альянс НАТО, щоб стримати Радянську загрозу. СРСР розширював свою зону впливу в Європі. Гарантували власну безпеку поодинці не могла жодна європейська нація. Союз десяти європейських і двох Північноамериканських країн набагато збільшував ці шанси.

Витоки Європейського Союзу походять від Європейської економічної спільноти, утвореної шістьма країнами у 1951 році: Бельгією, Францією, Німеччино, Італією, Люксембургом і Нідерландами. Ці країни об’єдналися, щоб покласти край війнам, які розорили Європейський континент і погодилися контролювати вугілля і сталь, що представляють собою інтерес для розпалювання війни.

Як повідомляв НАШ раніше, Зеленський анонсував Всеукраїнський форум для громадян “Україна 30”.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *