Перший військовий союз, який створили у мирний час. 72-роки тому 20 країн Європи та Північної Америки підписали Вашингтонську угоду про заснування Північноатлантичного альянсу.
Подробиці зібрала редакція телеканалу НАШ.
Організація мала протидіяти Радянському впливу, націоналістичним рухам, а також заохочувати євро-політичну інтеграцію, що призвело до виникнення Євросоюзу.
Згодом лави країн-членів НАТО розширили Туреччина, Греція, Німеччина й Іспанія. А після розпаду СРСР, до альянсу вступила Угорщина, Чехія та Польща. Організація складається з Північноатлантичної ради, військового комітету та груп ядерного планування. НАТО має три бюджети: цивільний, та два військових. Кожна країна-член виплачує до бюджету відповідну суму, яка базується на узгодженій формулі розподілу витрат.
Країни, що бажають набути членство в НАТО, мають досягти відповідних політичних, економічних та військових стандартів, аби довести свою здатність зробити свій внесок у оборонну здатність альянсу та користуватися перевагами колективної безпеки.
Зараз організація налічує 30 держав. Про своє прагнення приєднатися до НАТО заявляє й Україна. 12 червня 2020 року держава отримала статус члена програми розширених можливостей альянсу.
“Ми йдемо до НАТО. НАТО – це безпека. У нас війна, зараз у нас ненависть. Українці не хочуть спілкуватися з росіянами й тому, якщо хтось каже, що це фантастика – побачимо”, – заявив президент України Володимир Зеленський.
Як повідомляв НАШ раніше, Кравчук запропонував винести на референдум питання Донбасу і Криму.
Джерело: Наш.live