Не при мені: Зеленський виключив можливість продажу “Мотор Січ” китайцям

Президент Володимир Зеленський виключив можливість продажу контрольної частки “Мотор Січ” іноземцям за його каденції.

Про це він повідомив в інтерв’ю американському виданню Axios.

На питання про те, що Штати вважають Китай геополітичною загрозою №1, український лідер відповів, що не може з цим погодитися, що “в Україні ми цього не відчуваємо”.

“Питання не в Китаї. Питання навіть не в тому, яким чином купувались акції компанії “Мотор Січ” за часів колишнього Президента, за часів Порошенка. Питання в тому, що ми не маємо права продавати контрольний пакет управління стратегічними оборонними підприємствами України будь-якій країні. Це раз. Ніколи, принаймні при мені – я ж не на все життя, я ж не генеральний секретар. За моїх часів точно цього не буде”, – заявив він.

Довідка: в середині грудня власники акцій АТ “Мотор Січ” продали їх китайським інвесторам. Китайці зобов’язалися протягом двох років інвестувати в підприємство 250 млн доларів. При цьому, за словами генерального конструктора Ігоря Кравченка, вся інтелектуальна власність залишиться за КБ Прогрес і не буде продана разом з акціями “Мотор Січ”.

29 січня Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, зокрема проти китайської компанії Skyrizon, яка купила акції українського виробника авіадвигунів – компанії “Мотор Січ”.

Як повідомляв НАШ раніше,  Володимир Зеленський розраховує на допомогу президента США Джозефа Байдена щодо питання членства України в НАТО.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *