Політичні довгожителі ВРУ: тушки, перебіжчики та аксакали Ради

735 депутатів протягом 10 років змінили партію 1822 рази. Такі дані наводить Vox Ukraine. В народі такий процес охрестили “тушкуванням”. Перше масове кочівництво зафіксували у 2005 році після Помаранчевої Революції. Тоді партію змінили 30% депутатів, а після подій на Майдані у 2014 році – “перевзулися” 90% нардепів.

Більше подробиць в НАШому матеріалі.

Чимало політичних сил змінив чинний позафракційний депутат Андрій Деркач. Вперше потрапив до Ради з “Трудовою Україною”, пізніше від партії “За єдину Україну”, ще пізніше від “Соціалістичної партії України”. Дві депутатські каденції провів у складі “Партії регіонів”. У 2014-му пройшов у парламент як самовисуванець, при цьому до 2016-го був у керівництві групи “Воля народу”.

Двічі голова Верховної Ради Володимир Литвин потрапив у парламент як самовисуванець. За роки депутатської діяльності успішно балотувався від партії “За єдину Україну”, блоку імені себе та народної партії.

Феноменом “нових облич” стала Рада дев’ятого скликання. Однак, без ветеранів вітчизняної політики не обійшлося. Найстарший народний депутат — від “ОПЗЖ” 80-річний Юлій Іоффе. Вже п’ять скликань працюють Нестор Шуфрич та Сергій Ларін. Серед ветеранів-самовисуванців — Андрій Деркач та Олександр Фельдман.

Шість скликань у Раді працює лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко та її заступник Сергій Соболєв. Тимошенко потрапила до парламенту у 1997 році. Політичних соратників змінювала не рідше іміджу. Лідерка “Батьківщини” була віце-прем’єр-міністром з енергетичних питань, брала участь в акціях “Україна без Кучми” та очолювала уряд за президента Віктора Ющенка, який згодом назве Тимошенко “найбільшою помилкою”.

“Я хотіла б зробити заяву, що жодне слово пана Ющенка не відповідає дійсності. Не по контактам по газу, не по кредитним угодам. Все те, що сказано — це є неправда”, – зазначила вона одного разу.

Тимошенко брала участь у президентських виборах тричі – до в’язниці у 2010 році, та двічі після – у 2014 та 2019 роках. Жодна спроба не увінчалася успіхом, однак її партія “Батьківщина” незмінно займають крісла у парламенті.

У “Європейській солідарності” найдосвідченіший депутат – Мустафа Джемілєв. Він у Раді вже шість скликань. Лідер політсили, п’ятий президент Петро Порошенко у Раді з 1998 року. Він, як і Тимошенко, був близьким соратником Віктора Ющенка, активним учасником “Помаранчеві революції”, після якої отримав кабінет секретаря РНБО. Згодом очолював МЗС та Мінекономіки. Після подій на Майдані здобув перемогу на президентських виборах. У березні 2019 року журналісти опублікували розслідування, за яким екс-заступник секретаря РНБО та ніби-то бізнес-партнер Порошенка — Олег Гладковський брав участь у розкраданні “Укроборонпрому”.

“Нікому не дозволю красти в армії. Ті, хто буде красти в армії – руки повідрубую”, – прокоментував Порошенко.

Радикал Олег Ляшко у політиці з 2006 року. Відтоді він чотири рази обирався народним депутатом. Спочатку, за списком “Блоку Юлії Тимошенко”, потім на чолі своєї партії.

Хоч у Раду 9 скликання його політсила не потрапила, надію знову там опинитися Ляшко не залишає.

Як повідомляв НАШ раніше, до кінця року Україна планує вивести в космос власний супутник.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *