Як вперше розділили сучасний світ: історія проведення ялтинської конференції

НАШа редакція зібрала матеріал про те, як проводилася Ялтинська конференція за участю лідерів США, Великобританії та СРСР.

Лютий 1945 року – фінішна пряма Другої світової війни. Війська Червоної армії ведуть бої за визволення Чехословаччини, східної Прусії та Прибалтики, а лідери Великої трійки домовляються про конференцію, аби визначити післявоєнну програму миру та безпеки. Місцем зустрічі обирають Ялту. Це стало своєрідною поступкою радянському лідеру, який відмовлявся покидати свою країну навіть на день через військові справи. Щоправда, геолокація і терміни конференції були суворо засекречені. Ходили чутки, що Берлін готувався скинути бомби на учасників перемовин, тому спецслужби дезінформували пресу. Повідомлялося то про зустріч в Каїрі, то в Румунії, то на кораблі у Чорному морі.

Голова уряду СРСР Сталін, президент США Рузвельт та прем’єр-міністр Великобританії Черчилль перебували у Криму з 4 по 11 лютого. Робочі групи працювали до 11:30. Голови МЗС збиралися в резиденції кожні з делегацій опівдні для узгодження порядку денного. О 16:00 починалися засідання за участю лідерів союзних держав. Переговори, зазвичай, тривали до пізнього вечора.

Союзники домовилися про спільний контроль над Німеччиною, її розчленування та репарації. Радянсько-польський кордон провели по лінії Керзона. Каменем спотикання став Львів, який на думку Рузвельта та Черчилля, мав дістатися Польщі. Утім, завдяки категоричності Сталіна, Львів та деякі регіони західної України та Білорусії за собою закріпив Радянський Союз.

Сама Польща тоді знатно проросла за рахунок східних німецьких територій. В останній день перемовин сторони підписали таємну угоду про вступ СРСР у війну з Японією.

Як повідомляв НАШ раніше, Рада зобов’язала Кабмін ввести Е-реєстр лікарняних.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *