Україна вже на початку березня може підписати угоду про спільний авіапростір з ЄС

Україна може підписати Угоду про спільний авіаційний простір з Європейським Союзом вже 2-3 березня.

Про це розповів в інтерв’ю Укрінформу прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

За його словами, голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель підтвердив, що ЄС зацікавлений укласти угоду про спільний авіаційний простір між ЄС і Україною, але відмовився коментувати “вето” Іспанії, і що угода могла стати заручницею політичної суперечності між Іспанією та Великою Британією навколо Гібралтару.

“Пан Боррель є високим представником Євросоюзу, а не міністром закордонних справ Іспанії, хоча за походженням він з Іспанії. Але це не означає, що ми можемо на нього покладати відповідальність за певну зупинку у підписанні угоди”, – сказав Шмигаль. 

Також очільник уряду наголосив, що українська сторона виконала всі необхідні вимоги та параметри, всі європейські країни її погодили.

“На зустрічі тет-а-тет пан Боррель підтвердив, що до України немає жодних питань. Тобто, проблема виникла між самими членами Євросоюзу, зокрема є застереження з боку Іспанії. Ми не можемо коментувати, чи вони пов’язані з суперечкою з Британією, чи з чимось іншим. Але на всіх високих зустрічах, зокрема і з паном Шарлем Мішелем ми підіймали питання якнайшвидшого підписання Угоди про спільний авіаційний простір і бачили готовність це зробити за першої ж можливості. І маємо сподівання, що це станеться під час робочого візиту Шарля Мішеля до України 2-3 березня”.

Як НАШ повідомляв раніше, заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що інформація про можливе звільнення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля не відповідає дійсності.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *