В Україні створять держфонд для фінансування “Великого будівництва”

В Україні створять державний фонд для програми “Велике будівництво” у формі акціонерного товариства. Стартовий капітал буде близько 3 млрд дол.

Про це повідомляє Державне агентство автомобільних доріг України у своєму Telegram-каналі.

“Подібні фонди працюють у більшості розвинутих країн світу – бюро Build America, фонд Infrastructure Canada, Macquarie Korea Infrastructure Fund, Польський фонд розвитку тощо. Такі фонди забезпечують більш прозоре та ефективне управління інвестиційними проектами країни. Фонд “Великого будівництва” в Україні дозволить залучати довгострокове фінансування як на внутрішніх, так і на зовнішніх ринках”, – розповів координатор програми “Велике будівництво” Кирило Тимошенко.

Акціонерне товариство буде створене у структурі “Укравтодору” для управління інвестиціями. Ця установа зможе формувати статутний капітал через випуск інфраструктурних облігацій, створювати спільні підприємства та залучати інституційних інвесторів. У їх якості можуть виступити суверенні фонди або міжнародні фінансові установи.

Як повідомляв НАШ раніше, Володимир Зеленський розповів, що реалізація програми “Велике будівництво” допомогла зберегти в Україні майже 190 тисяч робочих місць під час обмежувальних заходів, пов’язаних з протидією пандемії COVID-19. 

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *