Володимир Зеленський підписав закон про зниження ПДВ для агропродукції

Документ передбачає зниження ставки податку на додану вартість на операції з сільськогосподарською сировиною з 20% до 14% і направлений на детінізацію агровиробництва

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» № 1115-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2020 року.  Про це повідомляється на офіційному сайті Офісу президента.

Зокрема, документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур.

Читайте: Рада затвердила проєкт про стимулювання фермерських господарств

Як зазначив у дописі на своєму Telegram каналі міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, «закон забезпечує підтримку сільськогосподарського виробництва, сприяє залученню інвестицій у галузь і підвищує конкурентоспроможність вітчизняного сільського господарства».

Також, як підкреслено, реалізація норм закону знизить мотивацію платників податку до оптимізації податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, що зменшить втрати бюджету та сприятиме детінізації у сфері аграрного виробництва.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ВР прийняла закон про Фонд часткового гарантування кредитів для фермерів.

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *