Ужгородка

Новини Закарпаття

До восьми років в’язниці за “мінування” шкіл і лікарень: Зеленський підписав закон

В Україні посилили відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про “мінування” критично важливих об’єктів інфраструктури, що забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров’я та закладів освіти. 

Відповідний закон підписав президента України Володимир Зеленський, повідомила прес-служба голови держави. 

Зазначається, що  документ має на меті суттєво зменшити кількість завідомо неправдивих повідомлень про мінування об’єктів і забезпечити економію матеріальних та інших ресурсів органів державної влади, залучених для перевірки неправдивої інформації.

Зокрема, закон запроваджує кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, якщо завідомо неправдиве повідомлення стосується критично важливих об’єктів інфраструктури або будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров’я, або закладів освіти. 

Статтю 259 ККУ доповнено приміткою, якою визначається термін “критично важливі об’єкти інфраструктури” що вживається у значенні, визначеному законом “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України”.

Раніше Верховна Рада ухвалила в цілому даний закон, яким передбачається відповідальність у вигляді позбавлення волі від 4 до 8 років для “телефонних терористів”.

Як НАШ повідомляв раніше,  22 березня біля адмінбудівлі на вулиці Грушевського в Києві невідомий нібито заклав саморобний вибуховий пристрій.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору