Ужгородка

Новини Закарпаття

Мінімум $51 мільярд: у скільки оцінюються втрати України від подій на Донбасі

Центр економічної стратегії оцінив втрати у Донецької і Луганської областей як мінімум в 51 мільярд доларів за 2014-2018 роки. І це без врахування вартості активів, які сьогодні знаходяться на окупованих територіях.

Подробиці – в НАШому матеріалі.

За іншою інформацією, у 2014 році підприємства регіону виробляли близько 15% ВВП країни, або 240 млрд грн на рік. Чверть вітчизняного експорту припадало на Донецьку та Луганську області. Металургійних підприємств на Донбасі налічувалось понад 80, а продукцію поставляли в 50 країн світу.

Завдяки цьому Україна була 10-ю у світі з виплавки сталі. На Донбасі видобували майже 75% усього вугілля, дві третини шахт залишилися на окупованій території. Трамваї, теплотяги, промислова техніка переважно продавались на російський ринок – до 60% українського експорту галузі.

У 2016 році у головному управлінні розвідки Міноборони повідомили, що на території Росії перемістили понад 20 великих підприємств. Серед них – держкомпанія “Топас”, яка виробляла радіотехнічні системи та комплекси, Луганський патронний завод, Харцизький машинобудівний завод та інші.

Крім того, обладнання 13 підприємств було розграбовано, а опорно-металеві конструкції вирізані на металобрухт.

Як повідомляв НАШ раніше, Зеленський ввів у дію рішення РНБО про Стратегію воєнної безпеки України.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору