Ужгородка

Новини Закарпаття

Історія появи гривні: як з’явилася національна валюта України

Як грошова одиниця гривня виникла ще за часів Київської Русі в 11 столітті. Назва “гривня” походить від прикраси, золота або срібла у вигляді обруча, який носили на шиї.

Подробиці – в НАШому матеріалі.

У різні періоди слово “гривня” означало медяну монету різним номіналом. Назву “гривеник” дістала монета у 10 копійок і зберіглась ця традиція і за Радянських часів. Центральна Рада 1 березня 1918 року приняла закон про запровадження нової грошової одиниці – “гривні”. Ескіз першої купюри виконав Василь Кричевський.

Акт проголошення незалежності України відкрив дорогу до запровадження повноцінної національної валюти. 25 серпня 1996-го в ЗМІ було оголошено указ президента Леоніда Кучми про грошову реформу в Україні. У перший день реформи було перераховано у гривні ціни, тарифи, зарплати, пенсії, кошти на рахунках підприємств, а також вклади громадян. У результаті реформ було створено один із невід’ємних атрибутів державності – національні гроші.

Як повідомляв НАШ раніше, у МОЗ розповіли про ефективність і можливі побічні ефекти вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору