Ужгородка

Новини Закарпаття

Армія при Зеленському: рекордні витрати на оборону і збільшення оборонного замовлення

86 мільярдів у 2018, 102 мільярди у 2019, та 117 мільярдів у 2021 році. Цьогоріч видатки з Держбюджету на Міністерство оборони стали рекордними. За словами президента Зеленського, більшими, аніж в епоху білбордів про армію.

“Висновки робіть, будь ласка, самі. Плюс окрім нашого війська ми підтримуємо нашу розвідку, наших прикордонників, рятівників та пожежників, а тому загалом сектор безпеки й оборони отримує найбільший бюджет в історії – понад 267 млрд грн”, – заявив голова держави 18 грудня 2020 року під час свого звернення до громадян.

У передвиборчій кампанії Володимир Зелнський обіцяв військовим зарплати на рівні НАТО, щоправда, в Альянсі такого стандарту не існує – країни самостійно встановлюють розмір виплат. В Україні рядові контрактники отримують понад 18 000 грн, офіцери майже 23 000, солдатам на передовій виплачують майже 30 000 грн. Разом з тим передбачені винагороди від 5000 до 18000 грн.

Цьогоріч і збільшили державне оборонне замовлення. У 2020-му, за словами міністра оборони, його виконали майже на 100%.

“Ті політичні спекуляції навколо того, що його виконано, але не по тих пунктам, які були. Ви розумієте, мабуть, не гірше за мене, що питання політизовано. По-друге, за кожним українським підприємством, яке виробляє озброєння та військову техніку, стоять інтереси певних груп”, – зазначив голова Міноборони Андрій Таран.

Про абсолютне виконання держзамовлення заявив і “Укроборонпром” – було виконано 280 контрактів на суму понад 12 млрд грн.

За останні роки в “Укроборонпрому” вкрали майже 1 млрд грн, в результаті відкрили 593 кримінальні справи. Про це заявив заступник гендиректора концерну Мустафа Найєм. Цього року на “Укроборонпром” чекають масштабні зміни. Його реорганізують на два холдинги. Новий очільник сподівається завершити ліквідацію комплексу до кінця червня.

У керівництві Міноборони кажуть, що за останні два роки Україна почала виробляти десятки зразків нової зброї і техніки.

Як повідомляв НАШ раніше, Ляшко розповів про можливість введення загальнонаціонального локдауну.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору