Ужгородка

Новини Закарпаття

У Кабміні пояснили, чи можна замінити вакцину для другої дози від COVID-19

Усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними. Тому для введення другої дози вакцини від коронавірусу можна використовувати інші препарати цієї ж фірми.

Такі рекомендації Міністерство охорони здоров’я України отримало від Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, повідомляє пресслужба уряду України.  

“Людям, яким зробили першу щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield можна робити другу щеплення вакциною AstraZeneca, виробленої на інших виробничих майданчиках. Вакцина Covishield і вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), ідентичні по складу і технології виготовлення, які не розглядаються як різні вакцини і є взаємозамінними”, – повідомили в Кабміні.

Водночас експерти попереджають, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними.

“Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна прищеплювати другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність, і вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення”, – додали в уряді.

Також у МОЗ гарантують, що вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості та доступною.

Як повідомляв НАШ раніше, у МОЗ повідомили, що Україна очікує на постачання корейської вакцини від коронавірусу AstraZeneca-SKBio до кінця квітня.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору