Ужгородка

Новини Закарпаття

Бондаренко: “Постмайданні” партії так і не стали “своїми” для південного Сходу

Страх у мешканців підконтрольної частини Сходу України перед “патріотами” і “націоналістами” відійшов на другий план.

Про це в блозі пише Костянтин Бондаренко.

За його словами, останні події в Україні показали, що на підконтрольній частині Донбасу, в Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях люди відійшли від «шоку» подій 2014 року.

Бондаренко відмітив, що Південний Схід протягом перших 20 років незалежності неодноразово пред’являв претензії на здійснення влади в країні.

“Пройшли Майдан, розпал війни на Сході, широкомасштабні пропагандистські кампанії в стилі «Армія. Мова. Віра », боротьба з російським впливом, “українізація”, терор праворадикальних угруповань і т.д. Сукупний результат постмайданних партій на виборах в липні 2019 роки («Європейська солідарність», «Батьківщина», «Голос», Радикальна партія Олега Ляшка, Рух нових сил Міхеїла Саакашвілі, «Українська стратегія» Володимира Гройсмана) показала наступний результат: Дніпропетровська область – 12 , 79%, Донецька область – 8,15%, Запорізька – 15,39%, Луганська – 9,33%, Миколаївська – 14,99%, Одеська – 12,7%, Харківська – 15,34%, Херсонська – 20, 61%”, – заявив він.

Після 2014 року у Півдня та Сходу не з’явилася і своя політична сила, на яку регіон однозначно б дорівнював. Раніше такою силою була Партія регіонів, яка сьогодні зійшла з політичної арени. Деякий час на роль об’єднуючої політичної сили претендував Опозиційний блок, але після розколу партії в листопаді 2018 року цю нішу спробувала зайняти Опозиційна платформа «За життя».

“Однак партія виявилася швидше симулякром, істотно підміняються поняття. ОПЗЖ розраховувала не стільки на те, щоб стати репрезентантом Південного Сходу (то, що спочатку декларував Опозиційний блок у 2014 році), а на те, щоб стати представницею проросійських настроїв в Україні. Але ж суть в тому, що для Південного Сходу визначальним є не стільки фактор Росії, скільки фактор власного розвитку і фактор реваншу в вимірі південно-східній концепції розвитку України”, – відмітив політолог.

Іншими словами, на думку Бондаренка, повернення до статус-кво 2013 року, коли було зрозуміло: ось – економічний розвиток, ось – трансформація економічних показників в соціальні, ось – комфортне життя, при якій ніхто не вказує, якою мовою варто розмовляти, до якої церкви ходити і кого з історичних персонажів вважати «правильними». Для лідерів ОПЗЖ прагнення продемонструвати свою можливість зустрітися з В. Путіним стало більшою метою, ніж бажання зустрітися з рядовим виборцем.

Як повідомляв НАШ раніше, опозиціонер Навальний потрапив у медчастину, у його співкамерників туберкульоз.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору