Ужгородка

Новини Закарпаття

Маломуж про викрадення Чауса: Молдова не Росія, вона б передала Чауса Україні

В Україні  є легальний механізм, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом, який дає можливість екстрадувати суддю Миколу Чауса у встановленому порядку. 

Про це заявив екс-керівник служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж в ефірі телеканалу НАШ. 

“Це безпрецедентно, коли немає дружніх стосунків з Молдовою. В нас є легальний механізм, який передбачений Кримінальним процесуальним кодексом, який дає можливість екстрадувати Чауса у встановленому порядку. Ніяких викрадень проводити не потрібно. Ми, як розвідка, не маємо права проводити процесуальні або інші силові дії на території дружньої держави”, – зазначив Маломуж.

За словами екс-керівника служби зовнішньої розвідки, навіть якби суддя виявився терористом, Україна могла б звернутися до Молдови, яка б змогла його повернути. 

“Якби це був шпигун чи терорист, тоді б він підпадав під закон про тероризм. Зрозуміло, що розвідка і стратегічна, й військова могла проводити такі операції по завданню керівництва держави. Але це інші правові підстави і на міжнародному рівні, і на рівні двосторонніх відносин. Навіть якщо це був терорист, ми могли б звернутися до Молдови, це ж не Росія, вона б відреагувала правильно та передала його Україні”, – наголосив він. 

Нагадаємо, що група невідомих озброєних чоловіків викрали суддю в центрі Кишинева. Про це розповів адвокат Чауса Юліан Балан. Інформацію підтвердили в столичній поліції. Президент Молдови Майя Санду назвала неприпустимим той факт, що в країні викрали українського суддю Миколу Чауcа.

Як НАШ повідомляв раніше, заступник головного редактора інтернет-видання “Страна.UA” Світлана Крюкова вважає, що у Румунії судді Миколи Чауса, якого раніше викрали, безумовно немає. Швидше за все він виявиться в Україні.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору