Ужгородка

Новини Закарпаття

Екс-податківець Верланов продовжує переховуватися від правосуддя

Журналісти виявили справжнє місце знаходження скандального екс-чиновника Сергія Верланова, якого ще взимку НАБУ оголосило в розшук.

Про це пише “Голос.UA”.

Його підозрюють у зловживанні владою і службовим становищем – постанова про це детектив НАБУ виніс ще 21 грудня минулого року. За версією слідства, екс-глава податкової служби незаконно скасував податкове повідомлення-рішення на суму 2 млрд 246 млн гривень, яке було донараховано рентної плати за користування надрами металургійному комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг». Через це бюджет України недоотримав податків на зазначену суму. А бюджет пана Верланова -заметно поповнився на суму отката.Впрочем, це лише один з епізодів.

Нагадаємо, екс-керівника ДПС Сергія Верланова правоохоронні органи «вели» не перший рік. Ще восени 2019 го року – через кілька місяців після його призначення – пройшли перші обшуки на Львівській площі в столиці, в головному офісі ДПС – у правої руки Верланова Юрія Кригана, який підозрювався в незаконній конвертації грошових коштів.

Через рік, коли Верланов вже покинув з ганьбою свій пост, СБУ в рамках справи про легалізацію грошей, отриманих злочинним шляхом, і фінансуванні тероризму провела чергові обшуки у фіскалів по всій країні.

Як повідомляла тоді прес-служба відомства, колишнє керівництво податкової разом з керівниками терподразделеній підозрювалася в організації механізму незаконного формування податкового кредиту з ПДВ на мільярди гривень.

Крім того, були встановлені факти несанкціонованого втручання в роботу електронних баз даних податкової, в тому числі шляхом внесення змін до алгоритму автоматичної перевірки податкових накладних компаній з ознаками ризикованості. Що призводило до штучного формування сум податкового кредиту з ПДВ, який потім відображався нібито як для компаній реального сектора.

«Дії посадових осіб призвели до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та легалізації коштів, отриманих протиправним шляхом», – заявили тоді в СБУ.

Ну а ще через кілька місяців зайнялися і самим Сергієм Верлановим. Що і змусило чиновника бігти: 13 жовтень 2020 після отримання від слідчого виклику для вручення підозри Верланов виїхав з України і вже більше не повертався. 28 жовтня він був звільнений з Державної податкової служби.

Втім, опинившись в бігах, екс-податківець явно не бідує. Розкішна нерухомість, підпільні вечірки для обраних, дорогі розваги, вишукані делікатеси – все це присутнє в повсякденному житті простого, як позиціонує себе сам Верланов, адвоката зі скромним за європейськими мірками платнею.

На оголошення себе в розшук НАБУ Верланов відреагував бурхливо, заявивши, що ні від кого не ховається і збирається оскаржувати таке рішення. «Проживаю в Німеччині за адресою, який повідомив детективам НАБУ ще 17 грудня», – написав «обурений» екс-фіскал на своїй сторінці в Facebook. Його адвокат подав скаргу і зажадав відзначити постанову про оголошення в розшук. Втім, надати документи, які підтверджували б місце проживання свого клієнта, адвокат не зміг і суд скаргу відхилив.

«Затримка» з боку адвоката не є дивною: екс-фіскал, який примудрився обікрасти український держбюджет мінімум на 50 млн доларів, насправді продовжує переховуватися від правосуддя. І винайшов цілу комбінацію, щоб приховати своє справжнє місце знаходження.

Журналісти вирушили по тому самому адресою в місті Білефельді, яка була вказана Верлановим детективам НАБУ як місце проживання.

Але, як виявилося, насправді Сергій Верланов там не проживає і ніколи не проживав. І серед табличок із зазначенням прізвищ мешканців будинку його прізвища годі й шукати.

Журналісти сфотографували цей будинок – скромна лаконічна багатоповерхівка економ-класу на Шперберштрассе, 56

В цьому будинку Верланова ніхто ніколи не бачив.

Та й не могли бачити. Оскільки його справжнє місце проживання – в іншому населеному пункті. Колишній чиновник нагло дезінформував правоохоронців.

Як журналістам -расследователям вдалося дізнатися, він проживає на розкішній двоповерховій віллі в невеликому курортному містечку з 17 тисячами населення Горн-Бад-Майнберг в землі Північний Рейн-Вестфалія, добре відомому своїми гірськолижними спусками і красивими пейзажами.

Вони побували там і переконалися на власні очі.

При цьому, звичайно, ні на цій віллі, ні за іншою адресою – на красивому старовинному будинку, де нібито практикує екс-податківець в якості адвоката, відповідних табличок з його прізвищем годі й шукати.

Журналісти детально вивчили перелік компаній і персон, які перебувають за адресою «місця роботи» Верланова на Турнерштрассе, 49 міста Білефельд.

Однак з табличок на поштових скриньках ідентифікувати його не вдалося. Вони сфотографували їх і зв’язалися з деякими компаніями, що знаходяться за даною адресою. Однак ніхто не зміг пригадати такого українського адвоката, ніхто нічого про нього не знає і ніколи про нього не чув.

Логічно – колишньому чиновнику, а зараз, по суті, підслідного, є що приховувати і від кого ховатися. Великі гроші, тим більше – крадені – люблять, як відомо, тишу.

Не завжди, правда, Верланову вдається витримувати такий режим. Його вже не раз помічали на закритих гей-вечірках в «Бергхайне» та інших клубах Берліна, які, незважаючи на карантинні обмеження, не гребують влаштовувати підпільні оргії для щедрих багатих відвідувачів.

Журналісти-розслідувачі сподіваються, що тепер у детективів НАБУ з’явиться нарешті можливість побачитися з втікачем і задати всі необхідні питання, які давно цікавлять слідство.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору