Ужгородка

Новини Закарпаття

Вадим Новинський закликав парламент і уряд повернути пільги і соціальну допомогу чорнобильцям

Кабінет міністрів України і Верховна Рада повинні відновити пільги для чорнобильців.

Про це народний депутат України, член парламентського комітету з прав людини і реінтеграції Донбасу Вадим Новинський заявив на 35-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС.

Народний депутат підкреслив, що шістнадцята стаття Конституції України зобов’язує державу подолати наслідки Чорнобильської катастрофи як катастрофи планетарного масштабу, забезпечити екологічну безпеку та зберегти генофонд українського народу.

“Кожен українець вдячний ліквідаторам аварії на ЧАЕС за героїзм і самопожертву, за віддані життя і здоров’я заради того, щоб захистити нашу країну і весь світ від страшних наслідків радіації. Багатьох з ліквідаторів Чорнобильської трагедії вже немає в живих. Тому сьогодні ми повинні згадати кожного, хто пожертвував собою заради порятунку нас від найстрашнішої техногенної катастрофи ХХ століття, і в повній мірі відновити законні права наших живих героїв”, – сказав він.

Вадим Новинський нагадав, що Конституційний Суд України скасував антинародні реформи 2014 року, позбавили пільг і соціальної допомоги понад 1 мільйон 700 тисяч постраждалих від аварії, а також більше 185 тисяч ліквідаторів аварії та учасників ліквідації її наслідків і задовольнив ряд конституційних скарг чорнобильців. Проте, на сьогоднішній день ці пільги не відновлені, незважаючи на цілий ряд рішень органу конституційного контролю. Не виконується також спеціальний закон “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 1991 року, не виконуються рішення українських судів всіх інстанцій.

“Держава продовжує жити так, ніби в 1986 році не відбулося нічого, крім приводу для покладання квітів до пам’ятників загиблим. Але ж живі чорнобильці досі змушені ходити по судах в спробах відновити свої законні права. На сьогоднішній день кількість їх заяв до Європейського Суду з прав людини про невиплачені компенсації та пільги досягло 29 тисяч, а перша скарга була подана ще в 1999 році. Така байдужість і приниження від держави змушені терпіти люди, які взяли на себе основний удар у боротьбі з радіацією. І це наш спільний біль, не менша, ніж масштаб самої катастрофи”, – зазначив він.

“Вважаю, що український парламент повинен нарешті побачити цю біль, подивитися в очі чорнобильцям і прийняти рішення про план погашення цього боргу. Адже в повній мірі сплатити героїзм і самопожертву цих людей неможливо”, – вважає народний депутат.

Вадим Новинський додав, що аварія на Чорнобильській АЕС – одна з найбільш трагічних сторінок української історії, висновки з якої доти не зроблені, поки чорнобильці для держави залишатимуться пунктом економії бюджетних витрат.

“На першому місці для держави повинні бути люди. Тим більше люди, які тридцять п’ять років тому врятували країну ціною свого здоров’я і навіть життя. Разом з усією Україною хочу висловити подяку і всебічне повагу героям-ліквідаторам, котрий впорався з цією катастрофою. Ми пам’ятаємо ваш подвиг”, – сказав він.

Як повідомляв НАШ раніше, ліквідатор аварії на ЧАЕС Всеволод Степанюк заявив, що лише Україна скоротила виплати ліквідаторам катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору