Ужгородка

Новини Закарпаття

Онлайн-шахрайство: ОЛХ-доставка, шлюбні аферисти, обман по телефону

Гарантовані способи потрапити на гачок та позбутися своїх грошей. Ви переконані, що завжди обачні і ніколи не поведетесь на виманювання грошей та знаєте про всі шахрайські схеми. Давайте це перевіримо.

Подробиці дізнавалася НАШа Алла Вишня.

Види шахрайських схем:

  • Онлайн-шопінг (надсилаєте гроші – не отримуєте товар)
  • Лотереї та призи (“виграш” за який спершу просять заплатити податок)
  • Фішинг (фейкове повідомлення з посиланням, яке “вкраде” ваші дані)
  • Несправжні сайти магазинів (підробка сайту під відомі бренди)

 Ще одна популярна схема “родич у біді” – телефонують кажуть, що ваш син, брат, кум потрапили  в ДТП і  тепер у лікарні і йому дуже терміново потрібні гроші на операцію – найімовірніше ви говорите із шахраєм.

Купуєте через відому мережу ОЛХ, у поліції закликають бути обережними із послугою “ОЛХ-доставка”. Шахраї скидають потерпілому у месенджер посилання за яким слід перейти.

“Не можна в жодному випадку переходити за жодним посиланням, які вам надсилають і на даному посиланні вам потрібно ввести реквізити своєї банківської карти”, – розповіла старший інспектор управління протидії кіберзлочинам Оксана Савич.

Існують махінації з крадіжкою ідентичності. Шахраї створюють рейкову сторінку вашого знайомого в соцмережі і від чужого імені випрошують гроші.Є і романтичні шахраї. Зазвичай вмілі маніпулятори  – це люди, які створюють з вами онлайн-стосунки, входять в довіру і виманюють кошти.

За попередній рік кількість онлайн-шахрайств зросла, на що безпосередньо вплинула пандемія та фактичний перехід в онлайн-існування. Той рік кіберполіція отримала 41 тисячу звернень від громадян, з яких 80% стосувались інтернет-аферистів.

Як повідомляв НАШ раніше, Кабмін звільнив голову НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору