Ужгородка

Новини Закарпаття

Це юридична маніпуляція: в “Нафтогазі” відреагували на звільнення Коболєва

НАК “Нафтогаз України” відреагував на звільнення Андрія Коболєва з посади глави правління компанії, назвавши це юридичною маніпуляцією.

Про це повідомила прес-служба “Нафтогазу” в Facebook.

“Прийняте Кабінетом Міністрів України рішення є юридичною маніпуляцією. Звільнення Наглядової ради на дві доби заради прийняття рішення про звільнення Голови правління є наругою над засадничими принципами корпоративного управління державними підприємствами”, – йдеться у повідомленні.

У прес-службі зазначили, що згідно Статуту Нафтогазу та Закону “Про акціонерні товариства”, подання загальним зборам пропозицій щодо призначення або звільнення голови правління разом з відповідним рішенням наглядової ради належать до виключної компетенції наглядової ради та не можуть бути передані на рівень загальних зборів акціонерів.

“Спосіб, у який сьогодні була ухвалена серія рішень щодо органів управління Нафтогазу, демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами”, – додали у компанії.

У “Нафтогазі” запевнили, що, попри кризу та нарощування боргів контрагентами через лазівки, створені державним регулюванням, компанія забезпечила 141 млрд грн надходжень до державного бюджету у 2020 році, що складає 13% доходів країни за минулий рік.

Водночас у Кабміні наголосили, що чистий консолідований збиток групи компаній “Нафтогаз” у 2020 році становив 19 млрд грн.

“Такі дії Кабміну є сигналом всім державним підприємствам: робота в інтересах бюджету та народу України, а не в інтересах окремих політичних сил, буде каратися. Крім того, це чіткий сигнал інвесторам у цінні папери українських емітентів: умови роботи державних підприємств України є непередбачуваними та можуть бути змінені в залежності від політичної доцільності”, – зазначили у повідомленні.

Як НАШ повідомляв раніше, Кабінет міністрів України на засіданні ухвалив рішення звільнити голову НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва. Проте цього ж дня на цю посаду було призначено Юрія Вітренка. 

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору