Ужгородка

Новини Закарпаття

Курси для усиновлювачів та різниця у віці: в Україні пропонують змінити правила всиновлення дитини

В Україні пропонують змінити правила всиновлення. Відповідний законопроект погодив Кабінет міністрів.

Екс-радник міністра соцполітики Леонід Лєбєдев прокоментував даний законопроект в ефірі телеканалу НАШ. 

Згідно проектом закону, під час усиновлення різниця між дитиною та подружжям не може перевищувати 45 років. Зокрема, у Міністерстві Соцполітики хочуть, аби з інвалідністю I-II ступенів також мали право на усиновлення. Їм дозволять це зробити після медико-соціальної експертизи. 

Також відомство хоче запровадити обов’язкове навчання для кандидатів-усиновлювачів, адже 90% з них не мають жодного досвіду у вихованні дитини. 

За словами Лєбєдева, це не впровадження нових правил, а врегулювання вже існуючої практики. 

“Обов’язкове навчання для усиновлювачів діє вже понад 1,5 роки – з кінця 2019 року. Постановою Кабміну це було введено, але законом не внесено. Зараз це питання врегульовується. Раніше усиновлювачі не проходили навчання, вони збирали документи, вибирали дитину та йшли в суд. Це одна з причин, бо дітей з часом повертали, батьки не були підготовлені”, – сказав він. 

Він зазначив, що це курси не просто, як дитину загорнути в пелюшки чи нагодувати – це курси професійні. 

“Там тренера та психологи навчають дорослих людей, як виховувати, справлятися з поведінкою травмованої дитини, дитини після виховання у системі. Це не повинно лякати людей, їх усього навчать”, – наголосив Леонід. 

Як НАШ повідомляв раніше, Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект №3386 “Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо скорочення термінів розгляду судом справ, пов’язаних із захистом прав дітей, та вдосконалення порядку розгляду справ окремого провадження”.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору