Ужгородка

Новини Закарпаття

Александров про захоплення літака в Білорусі: Винищувач не мав право збити літак

У випадку зі справою білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича, винищувач не мав права збити літак, бо він не порушив повітряний простір.

Про це розповів у прямому ефірі НАШого телеканалу командир повітряного судна, Airbus A320 Володимир Александров.

“Всі авіакомпанії, які займаються пасажирськими перевезеннями, здійснюють їх за міжнародними правилами і правилам тої країни, куди вони направляються і де вони пролітають транзитним маршрутом. В цьому випадку, авіакомпанія зобов’язана виконувати правила тої країни, де вона пролітає. Якщо це відбулося на території Білорусії, то вони були зобов’язані виконувати правила цієї країни. В такій ситуації, командир екіпажу прийняв абсолютно правильне рішення, він повинен був виконати рекомендації диспетчера і здійснити посадку там, де йому рекомендували”, – розповів він.

Також він додав, що літак-перехоплювач повинен підійнятися в повітря тільки тоді, коли літак порушив повітряний простір.

“Винищувач не мав право збити літак. Літаки-перехоплювачі повинні піднятися у повітря, якщо літак порушив повітряний простір. Якщо літак зійшов з траси прольоту, заважає своїми діями цілісності держави чи об’єктів. Тоді підіймається у повітря перехоплювач і він зобов’язаний проінформувати, що дії неправильні чи у випадку відмови радіозв’язку, він підіймається”, – сказав він.

Як повідомляв НАШ раніше, Зеленський обговорив з главою Єврокомісії взаємне визнання COVID-паспортів.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору