Ужгородка

Новини Закарпаття

Постковідний синдром – скільки триває період реабілітації?

Антитіла до коронавірусу ще не означають, що ви повністю побороли хворобу і готові знову жити як і раніше. Не дуга часто залишає наслідки і багатьом просто необхідна постковідна реабілітація, зокрема зараз. Адже за словами лікарів, третя хвиля коронавірусу значно сильніша, ніж попередні. Хвороба триває довше, а симптоми тяжчі.

Подробиці дізнавалась НАШа Алла Вишня.

Вчені Націнституту здоров’я Британії класифікували стани хвороби: перший – гострий, триває до чотирьох тижнів, далі триваючий симптоматичний ковід – симптоми турбують хворого до 12 тижнів, і останній – постковідний синдром, коли людина хворіє довше трьох місяців. Часто останній виникає у тих, хто перехворів безсимптомно або у легкій формі.

Симптоми постковідного синдрому: задишка, тривожність, прискорене серцебиття, головний біль, біль у животі, кашель, втома, розлад смаку, біль у м’язах, лихоманка, безсоння, діарея, нудота.

Найчастіше після хвороби спостерігається саме втома. На другому місці задишка та біль у м’язах, про це свідчать дослідження проведені італійськими науковцями. У більшості пацієнтів такий стан зберігається упродовж двох місяців. Серед наслідків хвороби також трапляються проблеми з психоемоційним станом.

Що допоможе реабілітуватися після COVID-19:

  • Дихальна гімнастика;
  • Фізичне навантаження;
  • Пити багато води;
  • Регулярне харчування;
  • Здоровий сон;
  • Не нервувати.

Окрім того, низку терапій пропонують у санаторіях, багато оздоровчих закладів країни адаптувалися до нових реалій і пропонують програми для тих, хто перехворів на ковід. Це можуть бути інгаляції, ударно хвильова або лазерна терапії. Іноді можна не помічати симптомів, а наслідки корона вірусу уже починають руйнувати ваше здоров’я. Тож базові клінічні тести після хвороби обов’язкові, аби розуміти, що з вашим організмом точно все гаразд.

Як повідомляв НАШ раніше, в Україні на вихідних була рекордна кількість COVID-щеплених.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору