Ужгородка

Новини Закарпаття

Знижена імунна система та цукровий діабет: Амосова розповіла, в яких випадках можна захворіти на “чорний грибок”

Доктор медичних наук Катерина Амосова розповіла, в яких випадках людина може підчепити мукормікоз (“чорний грибок”) після COVID-19. 

Про це вона розповіла в ефірі телеканалу НАШ. 

За словами лікаря, “чорний грибок” не є заразним.

“Тобто пацієнти, які наразилися на це грибкове захворювання, вони не є заразними для оточуючих. І це є надзвичайно важливим щодо поїздок в Єгипет і т.д. Чому зараз в Індії дійсно та деяких Штатах цього мукормікозу у пацієнтів, які закінчують хворіти на COVID – через 12-18 днів від початку симптомів. Є надзвичайно велика кількість тяжкохворих серед COVID-пацієнтів в Індії, у порівнянні з іншими країнами, тому на тлі колосальної кількості хворих ці випадки виглядають жахаючи”, – наголосила доктор медичних наук. 

Також лікар акцентувала на тому, що при нормальній імунній системі та неуражених клітинах дихальних шляхів “чорний грибок” підхопити неможливо. 

“Спори цього грибка із цвілі, так само як й інших грибків, є в довкіллі. В Україні вони є, в повітрі можуть осідати в носових пазухах. Але при нормальній імунній системі, яка якісно працює, при неуражених клітинах дихальних шляхів і при відсутності цукрового діабету отримати відповідне захворювання неможливо. Має бути збіг обставин”, – додала Катерина Амосова. 

Так, велика вірогідність підчепити “чорний грибок”, коли: 

  • тяжке протікання COVID з ураженням нижніх дихальних шляхів;
  • знижена імунна система; 
  • застосовувалися глюкокортикоїдні гормони, які є в протоколі лікування тяжкого COVID з метою протизапальної дії. 

Як НАШ повідомляв раніше, у Міністерстві освіти і науки не виключають запровадження примусової вакцинації від коронавірусу вчителів та педагогів. Це може стати елементом допуску до роботи.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору