Ужгородка

Новини Закарпаття

У Верховній Раді оприлюднили текст президентського законопроекту про деолігархізацію

На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроекту про деолігархізацію, який складається з 13 сторінок та включає 10 статей.

Законопроєкт має назву “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”, і він визначає, хто такі олігархи, хто вестиме реєстр їхніх імен та що загрожує держслужбовцям за контакти з ними.

“Цей документ містить визначення так званих олігархів – осіб, які мають значний вплив у господарському, політичному житті країни, а також контролюють основні сегменти медійного простору”, – йдеться в повідомленні на сайті ОП.

Фізичну особу визнають олігархом якщо:

  • вона бере участь у політичному житті;
  • особа має вплив на ЗМІ;
  • особа бенефіціар, або контролює бізнес, який займає монопольне становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» мінімум протягом одного року;
  • якщо загальна вартість активів перевищує 2,19 млрд грн. або близько 80 млн доларів.

Також розрахунок вартості активів здійснюється сукупно за розмірами активів особи та суб’єктів господарювання, де вона виступає бенефіціаром.

Рішення про визнання особи олігархом ухвалюватиме РНБО на підставі подання Кабінету Міністрів України, члена Ради національної безпеки і оборони України, Національного банку України, Служби безпеки України або Антимонопольного комітету України. Таке рішення після введення його в дію указом Президента буде підставою для включення особи до Реєстру осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

Як повідомляв НАШ раніше, ВР розблокувала закон про продаж землі через електронні аукціони.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору