Ужгородка

Новини Закарпаття

Самолікування українців: Що можна лікувати самостійно? Що не слід робити за допомогою інтернету? 

Болить голова у скронях, поколює у правому боці і дещо нудить — треба пошукати в інтернеті. За таким принципом українці розпочинають процес самолікування. Інтернет полегшує життя у буденних справах, але довіряти йому у питаннях здоров’я небезпечно.

Подробиці дізнавалась НАШа Алла Вишня.

Чого не слід робити за допомогою Інтернету:

  • Купувати ліки онлайн;
  • Намагатися діагностувати хворобу;
  • Поширювати неперевірені новини щодо ліків;
  • Довіряти недоказовій медицині.

Онлайн-аптек МОЗ не існує, тому замовляти препарати поштою не слід, це регламентує і закон. Продаж ліків має здійснюватися винятково через аптеки. Призначати собі лікування на основі прочитаних в мережі порад –  марна робота.

За даними ВООЗ, сьогодні прихильниками народної та альтернативної медицини визнають себе понад 100 млн європейців. Утім, гомеопатія недоказова медицина. У більшості випадків, такі препарати вам не нашкодять і не допоможуть. Однак, ви витратите час, який могли використати з користю.

Жодне наукове дослідження не довело, що гомеопатія здатна вилікувати будь-яку хворобу. Самолікування також небезпечне тоді, коли ви безконтрольно вживаєте антибіотики, тоді в організмі формується стійкість до препаратів, вони більше не здатні лікувати. Це означає довше, дорожче лікування інфекційних захворювань, а також підвищення рівня смертності.

Люди помирають від пневмонії і туберкульозу та інших недуг часто лише тому що бактерії вже не реагують на антибіотик.

Як запобігти стійкості вірусів до антибіотиків:

  • Не займайтеся самолікуванням;
  • Не переривайте курс прийому антибіотиків;
  • Не використовуйте антибіотики після курсу;
  • Не діліться антибіотиками з іншими.

Основні небезпеки самолікування полягають у застарілих методах. Часто люди старшого віку майже всі хвороби лікують касторкою та аспірином. Небезпечно також комбінувати ліки на свій розсуд, ви не знаєте як вони взаємодіють. Також є ризик викликати залежність від якогось препарату, для цього досить просто переїсти таблеток від головного болю.

Самолікування — це проблема не лише українців, наприклад, американці ледь не панацеєю вважають аспірин. Тож ВООЗ розробляє програми грамотного самолікування, аби розуміти як пігулки та при якому стані можна вживати самостійно. Бо якщо у вас розболілася голова, ви можете випити таблетку, а якщо вона болить регулярно — терміново до лікаря.

Як повідомляв НАШ раніше, адвокатам в Україні можуть дозволити носіння травматичної зброї.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору