Ужгородка

Новини Закарпаття

Європарламент остаточно схвалив COVID-сертифікат

Депутати Європейського парламенту під час пленарного засідання у Страсбурзі ухвалив регуляторні правила щодо застосування цифрових COVID-сертифікатів ЄС, що відкриває шлях до початку їх офіційного застосування у всіх країнах Євросоюзу з 1 липня поточного року.

Про це повідомляє прес-служба Європарламенту.

“Депутати завершили сьогодні законодавчу роботу над пакетом щодо цифрових COVID-сертифікатів ЄС, з метою полегшити подорожі в межах ЄС та сприяти економічному відродженню. Під час пленарного засідання регуляторні правила… були ухвалені 546-ма голосами “за”, 93 – “проти”, 46 – утрималися”, – йдеться у повідомленні.

Європарламент нагадує, що ці сертифікати видаватимуться безоплатно органами національної влади країн-членів та будуть доступними у паперовому та у цифровому форматах, при цьому обидві форми міститимуть індивідуальний QR-код. Документ буде слугувати особистим підтвердженням для особи в тому, що вона пройшла вакцинацію проти COVID-19, має нещодавні негативні результати тестів на наявність інфекції, або набула природного імунітету після подолання хвороби.

Основні положення політики ЄС щодо сертифікатів вакцинації:

  • Усі країни-члени ЄС прийматимуть сертифікати, що підтверджують вакцинацію, негативний результат тесту або одужання від COVID-19.
  • Сертифікати мають сприяти вільному пересуванню та поступовому скасуванню обмежень.
  • Документ буде застосовуватися з 1 липня 2021 року та діяти протягом 12 місяців.
  • Заохочується доступне тестування: 100 мільйонів євро ЄС виділяє на придбання тестів.

Держави-члени можуть застосовувати такі обмеження знову лише у випадку надзвичайних загроз громадському здоров’ю, що «доведені науковими висновками ECDC (Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності – ред.). При цьому вони мають інформувати про таке рішення інші країни ЄС, принаймні, за 48 годин до початку його застосування, широка громадськість має знати про такі нові обмеження не менше ніж за 24 години до їх застосування.

Цифрові COVID-сертифікати ЄС будуть розроблятися із дотриманням європейського законодавства щодо захисту особистих даних. Всі дані, що містяться у сертифікаті, будуть перевірятися виключно уповноваженими органами онлайн, тож ці документи не розкриватимуть жодних персональних даних носія.

Як повідомляв НАШ раніше, у МОЗ розповіли, як зробити щеплення українцям з Криму та ОРДЛО.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору